ZŁOTO W PIĘCIU KATEGORIACH DLA MIASTECKICH BADMINTONISTÓW !!!Dwa pracowite dni za zawodniczkami i zawodnikami z Miastka.
W sobotę 26 marca został rozegrany Krajowy Turniej Badmintona klasyfikowany przez Polski Związek Badmintona w kategoriach: JUNIORÓW, MŁODZIKÓW I MŁODZIKÓW MŁODSZYCH. Turniej rozpoczął się w godzinach porannych, a zakończył w godzinach wieczornych . Łącznie do rywalizacji w turnieju przystąpiło 78 zawodników i zawodniczek z: Gdańska, Polanowa,Sianowa, Gdyni, Góralic, Sławna, Bytowa, Władysławowa, Słupska i Miastka. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, rozegrana ponad 160 meczy. Wszyscy zawodnicy „Lednika” pokazali się z jak najlepszej strony o czym świadczy ilość wywalczonych miejsc na podium!
Złoto i srebro dla Zofii Szul, która wywalczyła drugie miejsce w grze pojedynczej i pierwsze miejsce w grze podwójnej w kategorii Młodzik w parze z Nadią Złotoś z Politechniki Gdańsk. W tej samej kategorii w grze pojedynczej brązowy medal wywalczyła Milena Bublewicz, a w grze podwójnej wraz z Martyna Cybulską srebro. W tej samej kategorii również srebro wywalczył Wiktor Wyka w parze z Mikołajem Firlejem z KS Gdańsk. W grze mieszanej Martyna Cybulska i Wiktor Wyka zdobyli kolejny medal tym razem brąz. W kategorii Młodzik Młodszy kolejne dwa medale wywalczył Hubert Gruba. Pierwszy złoty w grze podwójnej w parze z Adamem Fikusem z UKS „Bliza” Władysławowo, a drugi brązowy w grze pojedynczej. Trzecie miejsce w grze podwójnej zajęli Mateusz Dorawa i Nikodem Dorawa. W najstarszej kategorii Junior w grze pojedynczej: czwarte miejsce Hanna Bublewicz, piąte Błażej Lange i szóste Mateusz Gruba. W grze mieszanej czwarte miejsce Hanna Bublewicz i Błażej Lange, a w grze podwójnej piąte Mateusz Gruba i Oleksandr Zlamanets ze Słupska.

W niedzielę 27 marca odbyło się Grand Prix Miastka w Badmintonie w pięciu kategoriach, a uczestniczyło w nim 57 zawodników i zawodniczek z: Bytowa, Słupska, Sianowa, Polanowa i Miastka. Był to pierwszy turniej naszych najmłodszych zawodniczek: Oli Śliwy, Miry Pietrzak, Leny Pietruszyńskaiej i Hani Śliwy, które bardzo dzielnie reprezentowały klub. Turniej został rozegrany na 7 boiskach w pierwszej części dnia rywalizowały dzieci, a w drugiej dorośli i młodzież.

Klasyfikacja niedzielnego turnieju zawodników MKB „ Lednik”:

KATEGORIA KRASNAL
II miejsce Ola Śliwa

KATEGORIA ŻAK
V miejsce Hania Śliwa, Lena Pietruszyńska, Mira Pietrzak

KATEGORIA MŁODZIK MŁODSZY
– gra pojedyncza dziewcząt: II miejsce Hanna Kuras
– gra pojedyncza chłopców: I miejsce Hubert Gruba, II Mateusz Dorawa, III Kacper Bronakowski, V Nikodem Dorawa

KATEGORIA OPEN II
– gra pojedyncza mężczyzn: I Wiktor Wyka, III Robert Gruba
– gra podwójna mężczyzn: I Marcin Pietruszyński i Robert Gruba, II Mariusz Małyszko i Mateusz Mazik (Polanów)
– gra mieszana: III Szymon Zajst i Julia Zalas (Polanów)

KATEGORIA OPEN I
– gra pojedyncza mężczyzn: I miejsce Ireneusz Styczewski


Turnieje zostały dofinansowane z środków Gminy Miastko i Starostwa Powiatowego w Bytowie.