Wygrał wszystko co można było

IMG_6853  IMG_6829  W Zielonce k/Warszawy 23/25.10.2015.r. odbył się GPP: JM i MM oraz OT: J i M, XV Mazovia Junior Cup w Badmintona. W zawodach udział wzięło 326 zawodniczek i zawodników z Białorusi, Ukrainy oraz cała Kadra Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Turniej został rozegrany systemem grupowo pucharowym i stał na bardzo wysokim poziomie. MKB Lednik” Miastko reprezentowali: w juniorach młodszych: Robert Cybulski, Joanna Dorawa, Klaudia Ostrowska, Łukasz Stępniewski, w młodzikach: Szymon Cybulski oraz w młodzikach młodszych: Natalia Maciupa i Kasper Jereczek.  Wyniki jakie osiągnęliśmy są bardzo dobre i dobre. Robert w drodze do finału w grze pojedynczej pokonał w grupie: Macieja Matusz LKS „Technik” Głubczyce 18:21, 21:15 i 21:14, następnie Michała Barańskiego SKB Suwałki 21:4, 21:11 oraz Bartosza Frątczaka UKS Baranowo 21:11, 26:24. Po wyjściu z grupy w grze o ćwierćfinał jako, że był rozstawiony z numerem jeden miał wolny los w ćwierćfinale pokonał Norberta Świerk UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl 19:21, 21:8, 21:10 awansując do półfinału gdzie ograł nie bez trudu Michała Matysiaka KS „Hubertus” Zalesie Górne 21:19, 14:21 i 21:14 i w finale pokonał także w trzech setach Adama Szolc z KS „Hubertus” Zalesie Górne 21:17, 8:21 i 21:19. W finale gry mieszanej Robert z Wiktorią Dąbczyńską MKS „Orlicz” Suchedniów wygrali z Radosławem Wróbel – Izabela Pajek KB Vol-Trick Kępno 21:15 i 21:9 w drodze do finału Robert z partnerką wygrali cztery gry. I w grze deblowej nasz zawodnik w parze z Tymoteuszem Malik UKS „Trójka” Tarnobrzeg w finale pokonali Konrada Płoch UKS „Start” Widełka – Adam Szolc KS „Hubertus” Zalesie Górne 21:11 i 21:12, w drodze do finału Robert z partnerem wygrali cztery mecze.

GPP JM:

Robert Cybulski:  gra pojedyncza I – miejsce, gra mieszana I – miejsce z Wiktorią Dąbczyńską UKS „Orlicz” Suchedniów, gra podwójna I – miejsce z Tymoteuszem Malik z UKS „Trójka” Tarnobrzeg.

Joanna Dorawa: gra pojedyncza XIII miejsce, gra podwójna III – miejsce z K. Ostrowską, gra mieszana VIII miejsce z Janem Lewandowskim BKS „Kolejarz” Częstochowa.

Klaudia Ostrowska: gra pojedyncza XXV – miejsce, gra podwójna III – miejsce z J. Dorawa.

Łukasz Stępniewski: gra pojedyncza XXVI – miejsce, gra mieszana VIII – miejsce z Anetą Gadomską z UTS „Akro-Bad” Warszawa.

GPP MM:

Kasper Jereczek: gra pojedyncza XXXIII – miejsce, gra podwójna V – miejsce z Filipem Prendeckim z ZKB „Maced” Polanów, gra mieszana XV – miejsce z Natalią Maciupa.

Natalia Maciupa: gra mieszana XV – miejsce z K. Jereczek, gra deblowa(partnerka deblowa Natalii rozchorowała się przed zawodami).

OT M:

Szymon Cybulski: gra pojedyncza XI – miejsce, gra mieszana II – miejsce w parze z Laurą Bujak z UKS „Dwójka” Bytów.

Pecha w losowaniu miał Kasper Jereczek bo przegrał w pierwszej rundzie z późniejszym zwycięzcą turnieju (ich gra pojedyncza była rozgrywana systemem pucharowym), Klaudia Ostrowska ma jeszcze kłopoty zdrowotne, słabiej wypadł Łukasz Stępniewski w grze pojedynczej, natomiast w grze mieszanej zagrał po raz pierwszy z nową partnerką więc muszą się dopiero zgrywać. Asia zagrała na dobrym poziomie w grze pojedynczej i bardzo dobrze zagrała z Klaudią w debla gdzie mają jeszcze przeciwniczki starsze o rok. Dobrze zagrał też Szymon Cybulski w młodzikach w grze mieszanej z partnerką z Bytowa zajęli II – miejsca i w grze pojedynczej  przegrał w grupie w trzech setach z późniejszym zwycięzcą turnieju. Jak wyżej przedstawiłem wyniki to fantastycznie spisał się Robert Cybulski w juniorach młodszych nie miał sobie równych wygrywając wszystko co było do wygrania. W tym momencie  musimy podziękować dla „Firmy ExPro” i Nadleśnictwa Miastko za pomoc finansową bo bez tej pomocy nie byłoby wyjazdu na ten turniej. Za miejsca na podium zawodnicy otrzymali: puchary, nagrody i dyplomy oraz punkty do listy rankingowej prowadzonej przez PZBad.

IMG_6835  IMG_6838