Wicemistrz Włoch z Miastka

 

W Mediolanie w dniach 01/03.04.2016.r. odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Włoch Juniorów w Badmintona. Mistrzostwa zostały rozegrane systemem pucharowym i stały na wysokim poziomie. W zawodach udział wzięli zawodnicy z Europy i z poza niej co podniosło poziom mistrzostw. W turnieju wystąpiła 8 osobowa Reprezentacja Polski w skład, której wszedł wychowanek MKB „Lednik” Miastko Robert Cybulski. Nasz zawodnik zagrał w grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej. Robert najlepszy wynik osiągnął w grze  podwójnej zdobywając z partnerem Pawłem Śmiłowskim UKS „Hubal” Białystok srebrny medal i Tytuł Wicemistrz Włoch. W drodze do finału debla Robert z partnerem wygrali w pierwszej rundzie walkowerem z reprezentantami Włoch w ćwierćfinale pokonali 21:17 i 21:17 Robina Gerber – Jeremy Poy Szwajcaria w półfinale wygrali z Miha Ivancic – Rok Jercinovic Słowenia 29:30, 21:11, 21:16. W finale nie sprostali parze Pakin Kuna-Anuvit – Natthapat Trikajee Tajlandia 16:21 i 13:21. Nasz zawodnik z partenrem byli jedynymi zawodnikami w finałach tych mistrzostw z poza Tajlandii. Robert w grze pojedynczej zajął IX miejsce i podobnie zajął IX miejsce w grze mieszanej w parze z Wiktorią Dąbczyńską UKS „Orlicz” Suchedniów.

Włochy

Drugi z lewej Robert Cybulski z Pawłem Śmiłowskim z Białegostoku wicemistrzowie Włoch Juniorów w badmintona Mediolan 01/03.04.2016.r.

 

 

W Głubczycach 19.03.2016.r. w Hali Sportowej przy ul. Olimpijskiej 1 odbyły się Mistrzostwa Polski Drużyn Mieszanych Młodzików w Badmintona. W 6 osobowej Reprezentacji Województwa Pomorskiego wystąpił Szymon Cybulski z MKB „Lednik” Miastko. Drużyna w skład, której wszedł nasz zawodnik wywalczyła brązowy medal. Nasza reprezentacja w drodze po brązowy medal pokonała: Mazowieckie 3:0, Podkarpackie 3:0, przegrała z Opolskim „I” 1:3 i wygrała ze Śląskim 3:0. Jest to drugi medal Szymona w Mistrzostwach Polski, pierwszy zdobył  przed rokiem w Rzeszowie w grze podwójne też był to medal brązowy.