Szymon piąty

IMG_3498 (1024x683)  IMG_3533 (1024x683)

W Głubczycach w dniach 23/25.05.2014.r. w Hali ZOKiS przy ul. Olimpijskiej 1 odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w Badmintona. Mistrzostwa zostały rozegrane systemem pucharowym i stały na wysokim poziomie w zawodach uczestniczyło 130 zawodniczek i zawodników. MKB „Lednik” Miastko reprezentowali: Szymon Cybulski gra podwójna i mieszana, Joanna Kosarzycka gra pojedyncza i podwójna z Natalią Maciupa. Najlepiej wypadł Szymon Cybulski w grze mieszanej zajął V – miejsce w drodze do ćwierćfinału  w parze z Aleksandrą Pająk z MKS „Orlicz” Suchedniów uzyskali następujące wyniki: w pierwszej rundzie mieli wolny los w grze o ćwierćfinał pokonali parę Michał Kosztyło UKS „Orbitek” Straszęcin – Aleksandra Michalczuk MKS „Stal” Nowa Dęba 21:12 i 24:22 w ćwierćfinale przegrali z parą nr 1 w turnieju Jakub Plaszczyk – Zuzanna Jankowska MKS Strzelce Opolskie 12:21, 13:21 czyli wysoko ale to był dopiero trzeci turniej tej pary z gry widać,  że mogą w przyszłości bardzo dobrze grać. W  grze deblowej Szymon w parze z Łukaszem Cimosz KS „Chojnik” Jelenia Góra miał paskudne losowanie bo mimo, że z partnerem byli tak zwaną turniejową jedynką bo takie miejsce sobie na liście klasyfikacyjnej wywalczyli w ciągu sezonu. W pierwszej rundzie mieli wolny los w drugiej natrafili wprawdzie na parę numer pięć Patryk Kobeluch – Maciej Matusz LKS „Technik” Głubczyce i przegrali 12:21, 6:21 ale to jest para, która z różnych przyczyn miała za mało rozegranych turniejów a byli zdecydowanymi faworytami jeszcze przed mistrzostwami, zresztą tylko jedna para w całym turnieju w jednym secie urwała im 18 punktów a wszyscy pozostali najwyżej 12 i w ten sposób Szymon z partnerem uplasowali się na IX miejscu. Joanna Kosarzycka w grze pojedynczej w pierwszej rundzie przegrała z Alicją Kimso SLKS „Tramp” Orneta 15:21, 13:21 zajmując XVII – miejsce i w parze z Natalią Maciupa w grze podwójnej też przegrały z Aleksandrą Kich – Alicją Kimso SLKS Tramp” Orneta 20:22 i 10:22 zajęły także XVII – miejsce z tym, że Asia jest jeszcze młodsza od rywalek o rok a Natalia o dwa więc one powinny za rok lub dwa osiągnąć bardzo dobre wyniki.