Międzynarodowy XIII Mazovia Junior Cup

Dobry nastrój

W Płońsku i Sochocinie w dniach 25/27.10.2013.r. odbył się Międzynarodowy XIII Mazovia Junior Cup: Juniorów, Juniorów Młodszych, Młodzików i Młodzików Młodszych w Badmintona. Jest to także jeden z pięciu turniejów o Grand Prix Polski. W turnieju udział wzięło 408 zawodniczek i zawodników z Czech, Białorusi, Ukrainy i Litwy oraz z Polski. Zawody zostały rozegrane systemem grupowo – pucharowym i stały na bardzo wysokim poziomie. MKB „Lednik” Miastko reprezentowali w juniorach: Aleksandra Paprzycka, w juniorach młodszych: Olivia Batko i Paweł Szweda, w młodzikach: Joanna Dorawa, Klaudia Ostrowska, Magdalena Wolska, Aleksandra Szweda, Robert Cybulski, Łukasz Stępniewski i w młodzikach młodszych zagrał Szymon Cybulski. Bardzo dobrze spisała się A. Paprzycka w singla zajmując III miejsce  oraz w grze deblowej zagrała w parze z Edytą Mietła ze „Spartakusa” Niepołomice gdzie zajęła drugie miejsce.

400

Jest to bardzo dobry wynik gdyż Ola zagrała z nową partnerką po raz pierwszy. W juniorach młodszych osiągnęliśmy wyniki: O. Batko w singla zajęła XIX miejsce, natomiast Paweł Szweda w grze pojedynczej uplasował się na XXVII miejscu i w grze mieszanej P. Szweda z O. Batko zajęli XIII miejsce. Olivia z Pawłem trenują od swoich rywali o dwa, trzy lata krócej więc na dziś zajmują takie miejsca. W Młodzikach R. Cybulski spisał się fantastycznie zajmują pierwsze miejsce w singla i pierwsze miejsce w debla w parze z Adamem Szolc z Zalesia Górnego koło Warszawy.

399 392

W finale gry pojedynczej Robert ograł swojego partnera deblowego Adama Szolc a wynik był 25:23, 19:21 i 22:20 więc walka była na całego i bardzo dobrze. Nie powiodło się naszym młodziczkom w grach pojedynczych grano systemem pucharowym, nasze dwie najlepsze zawodniczki miały pecha w losowaniu K. Ostrowska wylosowała Hanną Szymańską z STB „Energa” Lubliniec Mistrzynię Polski i przegrała dość wysoko 13:21 i 10: 21 odpadając z dalszej gry, ostatecznie Klaudia uplasowała się na XXXIII miejscu ,J. Dorawa w pierwszej grze wygrała trudny mecz z Idą Wiśniewską  Woj. Mazowieckie 21:18 , 8:21 i 21:17 gdzie nie była faworytką w drugiej grze przegrała z Martyną Filipiak z MLKS Solec Kujawski 19:21 i 22:24 zajmując XVII miejsce, M. Wolska w singla zajęła także XVII miejsce.

375

Najlepiej wypadła A. Szweda zajmując IX miejsce.  W grach podwójnych obie nasze pary J.Dorawa – K. Ostrowska i A. Szweda – M. Wolska zajęły X miejsce.

344 354

Ł. Stępniewski  w grze pojedynczej uplasował się na IX miejscu i w grze podwójnej w parze z Piotrem Gajda z KS „Chojnik Jelenia Góra zajął XVII miejsce. Sz. Cybulski w młodzikach młodszych w grze pojedynczej zajął XVII miejsce, Szymon powetował sobie straty w grze podwójnej w parze z Łukaszem Cimosz z KS „Chojnik” Jelenia Góra zajmując drugie miejsce.

385

Ogólnie wyjazd bardzo udany bo zdobyliśmy pięć razy miejsce na podium przy takiej obsadzie i to w dodatku międzynarodowej i obyśmy zawsze wracali z takich zawodów w tak dobrych nastrojach.