Lednik z medalami na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików!

W minioną sobotę 20.04.2024 r. w hali sportowej OSIR w Solcu Kujawskim odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Badmintonie. W mistrzostwach brały udział najlepsze kluby Badmintona z województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego: Badminton School Gdynia, UKS Bursztyn Gdańsk, KS Badminton Gdańsk, UKS Bliza Władysławowo, UKS Dwójka Bytów, UKS Smólnik, MKB Lednik Miastko i MLKS Solec Kujawski.
Miastecki Klub „Lednik” reprezentowali: Hubert Gruba, Mateusz Dorawa, Nikodem Dorawa i Kacper Bronakowski. Miasteccy zawodnicy wywalczyli trzy medale. Srebrny medal udało się wywalczyć Hubertowi Grubie w grze pojedynczej, a w grze deblowej w parze z Kacprem Bronakowskim zdobyli brąz. Pozostali zawodnicy Lednika zajęli miejsca poza pierwszą dziesiątką na co na pewno złozyła się kontuzja jednego z nich. Mimo, że nie wszystkim udało się zdobyć medale to wyjazd na turniej należy zaliczyć do udanych.