MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW

W minioną sobotę 02.04.2022r. w hali sportowej OSIR w Solcu Kujawskim odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Badmintonie. W mistrzostwach brały udział najlepsze kluby Badmintona z województw Pomorskiego i Kujawsko Pomorskiego: Badminton School Gdynia, UKS Bursztyn Gdańsk, KS Badminton Gdańsk, Politechnika Gdańska, UKS Bliza Władysławowo, UKS Dwójka Bytów, UKS Smólnik, MKB Lednik Miastko, MLKS Solec Kujawski.
Miastecki Klub „Lednik” reprezentowali: Zofia Szul, Martyna Cybulska, Milena Bublewicz, Wiktor Wyka i Hubert Gruba. Miasteccy zawodnicy i zawodniczki wywalczyli dwa złote i 6 brązowych medali co w klasyfikacji klubowej dało „Lednikowi” z województwa pomorskiego pierwsze miejsce, a w klasyfikacji międzywojewódzkiej drugie. Wszystkim naszym reprezentantom udało się przywieść po medalu, a niektórym nawet po dwa. Bardzo dobrze spisały się dziewczęta zajmując najwyższe miejsca w grze podwójnej: Zosia Szul zajęła pierwsze miejsce w parze deblowej z Leną Szablewską z Gdańska i pierwsze miejsce w grze pojedynczej, a Milena Bublewicz w parze z Martyna Cybulską wywalczyły miejsce trzecie. Drugi brąz Milena wywalczyła w grze pojedynczej. Także brąz udało się wywalczyć kolejnym naszym zawodnikom: Wiktorowi Wyce w parze z Martyną Cybulską w grze mieszanej i Hubertowi Grubie z Adamem Fikusem z Władysławowa w grze podwójnej.
W turnieju tym naliczane są punkty współzawodnictwa sportowego. Po podliczeniu punktów miastecki „Lednik” uzyskał dziewięć punktów co dało mu pierwsze miejsce w województwie pomorskim i drugie w klasyfikacji międzywojewódzkiej.