Dzień dobry Kadro

026

W Białymstoku 22/24.11.2013.r. w Hali ZS Nr 6 przy ul. Pietrasze 29 odbyła się konsultacja szkoleniowa kandydatów do Kadry Polski Młodzików i Juniorów Młodszych w Badmintona z których to miała być wybrana reprezentacja Polski na Drużynowe Mistrzostwa Europy Młodzików, które odbędą się w Szwajcarii w połowie lutego oraz na Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych, które odbędą się w Turcji w połowie marca. W tej konsultacji wzięło udział osiem młodziczek i ośmiu młodzików wśród nich był nasz zawodnik Robert Cybulski, który był jednym z faworytów do kadry i nie zawiódł oczekiwań. W nieoficjalnym komunikacie Robert będzie reprezentował Polskę na mistrzostwach razem z kolegą i koleżankami z którymi się zresztą bardzo dobrze zna. Na te mistrzostwa na razie została wybrana taka czwórka, która jest w stanie zagrać: grę pojedynczą, podwójną i mieszaną na wysokim poziomie, jeśli znajdą się większe środki finansowe to pojedzie jeszcze jedna zawodniczka i jeden zawodnik. Robert nawiązuję do wspaniałych tradycji Patryka Szymoniaka, który także kilka razy reprezentował Polskę między innymi na Drużynowych Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Stambule w Turcji gdzie Polacy zajęli IV miejsce.

Przy okazji tej konsultacji odbył się Ogólnopolski Turniej Juniorów Młodszych w którym wzięli udział kandydaci ko kadry młodzików i juniorów młodszych, więc nie było lekko ale Robert potwierdził swoje aspirację do kadry bo jeśli z kim przegrał singla debla czy miksta to byli to juniorzy młodsi. I tak nasz zawodnik w singla zajął VII – miejsce w debla z Adamem Szolc KS „Hubertus” Zalesie Górne koło Warszawy wywalczył III miejsce i w grze mieszanej z Wiktorią Dąbczyńską z „Orlicza” Suchedniów uplasował się na VII miejscu.

043

Na zdjęciu kandydaci do Kadry Polski Młodzików i Juniorów Młodszych  razem z trenerami po zakończeniu konsultacji szkoleniowej jaka odbyła się w Białymstoku w dniach 22/24.11.2013.r. W górnym rzędzie drugi od lewej trener Marian Pietruszyński, szósty od lewej Robert Cybulski i w górnym rzędzie pierwszy z prawej trener Kadry Polski Seniorów Jacek Hankiewicz pierwszy polski olimpijczyk wśród mężczyzn.