Dwanaście medali dla Lednika

W ubiegłą sobotę (13 kwietnia) Miastecki klub Badmintona „Lednik” zorganizował Ogólnopolski Turniej Badmnitona, w którym wzięło udział ponad 90 zawodników i zawodniczek z całego Pomorza. Turniej został rozegrany w systemie grupowo-pucharowym, a rywalizacja trwała do późnego wieczora. Jak poradzili sobie miasteccy zawodnicy?

Do rywalizacji stanęli badmintoniści z Gdańska, Sianowa, Gdyni, Bytowa, Władysławowa, Solca Kujawskiego, Jastrowia, Szczecinka, Polanowa, Sławna, Choszczna, Klinczu, Słupska, Wałcza i Miastka. Wszyscy zawodnicy MKB „Lednik” wykazali się walecznością, a wyniki jakie uzyskali są bardzo dobre! Aż sześciu reprezentantów miasteckiego klubu wywalczyło bowiem aż po dwa medale!

W kategorii Junior medale w grach pojedynczych i mieszanych zdobyli Wiktor Wyka, Maksymilian Synak, Krzysztof Rutecki, a także Milena Bublewicz i Martyna Cybulska. W kategorii młodzików natomiast medale w grze pojedynczej i podwójnej wywalczył Hubert Gruba. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!