Dobrzy rywale

IMG_5215 (1024x683)

Dobrzy rywale

W Solcu Kujawskim w dniach 34/25.01.2015.r. w Hali OSiR przy ul. Bojowników o Wolność i Demokrację 3 odbył się Ogólnopolski Turniej: Juniorów Młodszych, Młodzików i Młodzików Młodszych w Badmintona. W turnieju udział wzięło 93 zawodniczek i zawodników reprezentujących kluby z różnych stron Polski. Turniej został rozegrany systemem grupowo – pucharowym i stał na wysokim poziomie. MKB „Lednik” Miastko reprezentowali w juniorach młodszych: Paweł Szweda i Łukasz Stępniewski w młodzikach: Klaudia Ostrowska, Joanna Dorawa, Aleksandra Szweda, Magdalena Wolska, Szymon Cubulski i w młodzikach młodszych: Joanna Kosarzycka i Natalia Maciupa.

Juniorzy młodsi uzyskali wyniki:

– gra pojedyncza juniorów młodszych: VII – m. Paweł Szweda, XI – m. Łukasz Stępniewski

– gra mieszana juniorów młodszych: II – m. Paweł Szweda/Aneta Niklas UKS „Dwójka” Bytów, IV – m. Łukasz Stępniewski/Paula Roman UKS OSiR „Badminton” Sławno.

Młodziki uplasowali się na następujących miejscach:

– gra pojedyncza młodziczek: II – m. Joanna Dorawa, III – m. Klaudia Ostrowska, V – miejsce Aleksandra Szweda, Magdalena Wolska,

– gra pojedyncza młodzików: II – m. Szymon Cybulski,

– gra podwójna młodziczek I – m. J. Dorawa/K. Ostrowska, II – m. A. Szweda/M. Wolska,

– gra podwójna młodzików: I – m. Sz. Cybulski/Nestor Gabrysiak UKS „Kometa” Sianów.

Młodziczki młodsze zajęły miejsca:

– gra pojedyncza młodziczek młodszych: III – m. Joanna Kosarzycka, VI – m. Natalia Maciupa,

– gra podwójna młodziczek młodszych: III – m. J. Kosarzycka/N. Maciupa.

Był to turniej gdzie nasze zawodniczki i zawodnicy walczyli o punkty do listy klasyfikacyjnej PZBad ale też o poprawę umiejętności technicznych, taktycznych i sprawdzenie, kondycji z rywalami z innych regionów kraju a nikt tak nie wskaże błędów jak rywalki i rywale, więc jest co poprawiać. Jak widać po wynikach grupa młodzików spisała się najlepiej natomiast juniorzy młodsi i młodziczki młodsze mają najwięcej do poprawy w swojej grze.

Na zdjęciu od prawej: Joanna Dorawa, Klaudia Ostrowska, Aleksandra Szweda i Magdalena Wolska zwyciężczynie gry podwójnej ogólnopolskiego turnieju młodzików w Badmintona Solec Kujawski 24/25.01.2015.r.