DOBRY POCZĄTEK ROKU – PIĘĆ MEDALI

W Solcu Kujawski 26.02.2021r. zawodnicy Miasteckiego Klubu Badmintona „Lednik” rywalizowali w Krajowym Turnieju Badmintona. Rozgrywki toczyły się na 7 kortach rozegrano 217 meczy. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy i zawodniczki z: Kędzierzyna Koźla, Poznania, Polanowa, Jastrowia, Puszczykowa, Smólnika, Suchedniowa, Sarbic, Baranowa, Bytowa, Gdańska, Władysławowa, Gdyni, Gniezna, Sianowa, Kępna, Miastka i gospodarze z Solca Kujawskiego. Miastecki „Lednik” reprezentowali: Milena Bublewicz, Martyna Cybulska, Zosia Szul, Hubert Gruba i Wiktor Wyka.
W grze pojedynczej dziewcząt w kategorii Młodzik najlepsze okazały się reprezentantki Miastka zajmując pierwsze i drugie miejsce na podium! Zosia Szul wywalczyła złoto, a Milena Bublewicz srebro. W grze podwójnej dziewcząt w kategorii Młodzik złoto także należało do „Lednika”, a wywalczyła je Zosia Szul w parze z Lena Szablewską ze Sportowej Politechniki Gdańsk. Kolejne nasze zawodniczki Milena Bublewicz i Martyna Cybulska zajęły czwarte miejsce. W grze pojedynczej chłopców brązowy medal zdobył Wiktor Wyka natomiast w grze mieszanej z Martyną Cybulską zajęli 5 miejsce. Nasz Młodzik Młodszy Hubert Gruba wywalczył srebrny medal w grze podwójnej w parze z Adamem Fikusem z UKS „Bliza” Władysławowo i piąte miejsce w grze pojedynczej.
Podsumowując na pierwszym turnieju w tym roku zawodnicy i zawodniczki „Lednika” wypadli bardzo dobrze zdobywając 5 medali mimo silnej konkurencji.
Wyjazd na turniej został dofinansowany przez Gminę Miastko.