Co za dużo to nie zdrowo

IMG_3142

W Częstochowie w hali Polonii przy ul. Dekabrystów 43 i Olsztynie k/Częstochowy w hali GOSiR ul. Zielona 70  28/30.03.2014.r. w  odbył się I Międzynarodowy Jurajski Turniej Grand Prix: Juniorów, Juniorów Młodszych, Młodzików i Młodzików Młodszych w Badmintona. W turnieju udział wzięło 324 zawodniczek i zawodników z całego kraju i kilka ekip z zagranicy z Białorusi i Litwy, zawody rozegrane zostały systemem grupowo – pucharowym i stały na bardzo wysokim poziomie. MKB „Lednik” Miastko reprezentowali: w młodzikach Robert Cybulski, Joanna Dorawa, Klaudia Ostrowska, Łukasz Stępniewski i w młodzikach młodszych Szymon Cybulski. Najlepiej z naszych zawodników spisał się Robert Cybulski, który grał w grze pojedynczej, podwójnej i grze mieszanej jak się później okazało było to o jedną grą np. mieszaną za dużo, ale to doświadczenie przyda się na później. Robert w grze pojedynczej wywalczył II – miejsce w finale przegrał z partnerem deblowym Adamem Szolc z KS „Hubertus” Zalesie Górne k/Warszawy, w grze podwójnej nasz zawodnik wywalczył także II – miejsce z Adamem Szolc a ulegli parze Tymoteusz Malik UKS Trójka Tarnobrzeg – Konrad Płoch UKS „Start” Widełka i w grze mieszanej Robert z Wiktorią Dąbczyńską z UKS „Orlicz” Suchedniów zajął I – miejsce. Pozostali nasi zawodnicy zajęli miejsca: Łukasz Stępniewski: w grze pojedynczej XVIII – miejsce, gra mieszana w parze z Anetą Gadomską UTS Akro – Bad Warszawa IX – miejsce, Joanna Dorawa gra pojedyncza XV – m, gra podwójna XIII – miejsce z Klaudią Ostrowską i Klaudia w grze pojedynczej także XV – miejsce oraz Szymon Cybulski w grze poj. IX – miejsce w grze podwójnej V – miejsce w parze z Łukaszem Cimosz KS „Chojnik” Jelenia Góra i w grze mieszanej także V – miejsce w parze z Aleksandrą Pająk z UKS „Orlicz” Suchedniów. Liczyliśmy na lepsze miejsca dziewczyn ale miały ciężkie losowanie i w singla i w debla. Asia w grze pojedynczą miała Agnieszkę Foryta z STB „Energa” Lubliniec czołową rywalkę w Polsce podobnie Klaudia miała jeszcze gorzej bo Aleksandrę Goszczyńską z UKSB „Milenium” Warszawa reprezentantkę Polski na niedawne Mistrzostwa Europy i w grze podwójnej w grupie miały za przeciwniczki także reprezentantki Polski z niedawnych Mistrzostw Europy czyli: Wiktoria Dąbczyńska – Izabela Pajek UKS „Orlicz” Suchedniów i druga para Wiktoria Adamek UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza – Aleksandra Ptak STB Energa Lubliniec.

IMG_3153 IMG_3152

Piętnaście awansów do Mistrzostw Polski

W Solcu Kujawskim 05.04.2014.r. w hali OSiR przy ul Bojowników o Wolność i Demokracji 3 odbyły się Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Młodzików i Młodzików Młodszych w Badmintona oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w których to turniejach rywalizowali zawodnicy reprezentujący województwa; Kujawsko-pomorskie i Pomorskie. Turnieje zostały rozegrane systemem pucharowym i stały na dobrym poziomie. Żeby awansować do Mistrzostw Polski z eliminacji to trzeba zając jedno z pierwszych dwóch miejsc.

Wyniki eliminacji:

– juniorów młodszych: gra pojedyncza I – miejsce Michał Grabowski, gra podwójna I – miejsce Michał Grabowski Paweł Szweda, gra pojedyncza juniorek młodszych I – m. Olivia Batko bez gry i w grze mieszanej I – m. Olivia Batko – Paweł Szweda bez gry,

– młodzików: gra pojedyncza młodziczek I – m. Joanna Dorawa, II m. Klaudia Ostrowska, gra podwójne młodziczek I – m. Joanna Dorawa – Klaudia Ostrowska, para Aleksandra Szweda – Magdalena Wolska zajęły III – m. i się nie zakwalifikowały, gra pojedyncza młodzików I – m. Łukasz Stępniewski bez gry, gra mieszana Magdalena Wolska – Łukasz Stępniewski I – m. bez gry,

– młodzików młodszych: gra pojedyncza  młodziczek młodszych II – m. Joanna Kosarzycka, gra podwójna młodziczek młodszych I – m. Joanna Kosarzycka – Natalia Maciupa.

Wcześniej z listy klasyfikacyjnej do Mistrzostw Polski Młodzików zakwalifikował się Robert Cybulski w singla z II – m.  i w debla z I – m. Szymon Cybulski w grze podwójnej z I – m i w grze mieszanej. W sumie na Mistrzostwa Polski jedzie 11 zawodników którzy wywalczyli sobie awans z listy i eliminacji.

W makroregionie MKB „Lednik” Miastko nadal numer 1.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

Gra pojedyncza: I – m. zł. medal Joanna Dorawa, III – m. br. medal Klaudia Ostrowska, IX – m Aleksandra Szweda, XVII – m. Joanna Kosarzycka,

Gra pojedyncza młodzików: I – m. zł. medal Robert Cybulski, III – m. br. medal Szymon Cybulski,

Gra podwójna młodziczek: I – m. zł. medal Joanna Dorawa – Klaudia Ostorwska, II – m. sr. medal Aleksandra Szweda – Magdalena Wolska,

Gra podwójna młodzików: I – m. zł. medal Robert Cybulski – Łukasz Stępniewski,

Gra mieszana młodzików: II – m. sr. medal Magdalena – Łukasz Stępniewski, III – m. br. medal Joanna Kosarzycka – Szymon Cybulski.

Klasyfikacja medalowa:

Klub                                       zł.,  sr., br.   Razem

 1. MKB „Lednik” Miastko           6      4     6       14
 2. MLKS Solec Kujawski              1      1     2          4
 3. UKS „Lotka” Lubiewo             1      1     0          2
 4. MMKS Gdańsk                         0      2     4          6
 5. ULKS „U-2 Lotka” Bytów        0      0     5          5
 6. UKS „Bursztyn” Gdańsk          0      0     1          1

Klasyfikacja punktowa:

Klub                                  pkt.

 1. MKB „Lednik” Miastko         19,0
 2. MLKS Solec Kujawski            14,5
 3. MMKS Gdańsk                       14,0
 4. UKS „Lotka” Lubiewo              3,5
 5. ULKS „U-2 Lotka” Bytów        3,0
 6. UKS „Bursztyn” Gdańsk          1,0

W eliminacjach w zasadzie nie udało się awansować do Mistrzostw Polski tylko w grze podwójnej młodziczek Aleksandra Szweda – Magdalena Wolska a przecież były mocne pary z Solca Kujawskiego i połączone siły z Gdańska i Łodzi (w eliminacjach młodzików i młodzików młodszych, może brać udział zawodniczka z innego makroregionu w parze z zawodniczką miejscową). W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w porównaniu z rokiem ubiegłym zdobyliśmy o 2 pkt. mniej gdzie rok temu na 41 punkty zdobyte przez Woj. Pomorskie Lednik zdobył 21 punktów w tym roku na 37 punktów zdobytych przez Woj. Pomorskie Lednik zdobył 19 więc przewaga nasza nad województwem się dalej utrzymuje na podobnym poziomie. Za te punkty które kluby zdobywają to służą one do klasyfikacji: klubów gmin, powiatów i województw w rywalizacji sportu dzieci i młodzieży prowadzonej przez Ministerstwa Sportu w Polsce.  Zwycięzcy za miejsca na podium otrzymali medale i dyplomy. Dla zawodniczek i zawodników wielkie gratulacje i oby tak dalej.